Naša škola prošla u novome projektu "napredni IoT"

I ove godine ćemo sudjelovati na brojnim projektima a neki od njih odnose se na "Internet of Things". S ponosom možemo objaviti kako je naša škola prošla i sudjeluje ove školske godine u projektu "Napredne ‘Internet of Things’ tehnologije u hrvatskim školama!"

Ukupno se prijavilo preko 220 škola, udruga i drugih ustanova na natječaj. Od prijavljenih je izabrano 75 ustanova koje će sudjelovati s djecom osnovnoškolske dobi a među njima na popisu našla se i naša škola. Dobrome plansmanu možemo zahvaliti dosadašnjem sudjelovanju na natječaju "Internet of Things", radom s BBC micro:bit-ovima ali prije svega odličnim robotičarima koji su našu školu proslavili u Croatian Makers ligi, te sudjelovanjem na zadnjem WER natjecanju osvojivši visoko 4. mjesto na međudržavnom natjecanju.

Planirano trajanje projekta "Napredne 'Internet of Things' tehnologije u hrvatskim školama!" je tijekom školske godine 2017./18. Oprema koju ustanove dobiju ostaje u njihovom vlasništvu ako sudjeluju na aktivnostima projekta.
Tokom godine otvorit će se dva pojedinačna natječaja za sudionike projekta. Natječaji omogućuju učenicama i učenicima razvijanje novih, kreativnih rješenja na temu natječaja. Osim natječaja krajem iduće školske godine organizirat će se i veliki kolaboracijski projekt na kojima sve ustanove trebaju sudjelovati.

U međuvremenu, na školsku adresu pristigla je zastava s WER natjecanja koju smo ponosno postavili u učionicu informatike. Osmijeh naših učenika govori sve!

Opširnije o novome projektu možete pročitati: OVDJE! Veselimo se novim izazovima!

P.S. U prilogu ove vijesti nalazi se audio-zapis s radio emisije Educa (Novi radio, Đakovo) u kojemu su naši Mia, Lea i Domagoj odgovarali na pitanja s WER natjecanja.

Priloženi dokumenti:
Novi_Radio_Emisija_Educa_Robotika.mp3 (19.67 MB)

objavio: Vladimir Bićanić   datum: 19. 10. 2017.