Četvrtaši posjetili pekaru
Autor: Igor Barišić, 11. 10. 2014.

U petak, 10. listopada, učenici četvrtog razreda OŠ Budrovci u sklopu izvanučioničke nastave posjetili su pekaru "Luka" u Đakovu, te skup izložbi pod nazivom "13. Jabučini dani – Đakovo EXPO – Zlatne ruke 2014.".

U 8 sati ujutro pod vodstvom učiteljice Marije Mikić, i uz pratnju i prijevoz nekoliko roditelja, četvrtaši su se uputili u pekaru "Luka" u Pavićevoj ulici u Đakovu, vlasnika g. Ivice Gomboša. Ondje su im vrijedni djelatnici pekare pokazali kako se pravi tijesto za kruh, na koji način se prave kiflice, pereci i razna druga peciva, pokazali im kako rade strojevi za pravljenje i valjanje tijesta, komora za dizanje tijesta, te na koncu kako se peku kruh i drugi pekarski proizvodi.

Naravno, naši učenici imali su prilike i sami pokušati napraviti neke pekarske slastice, što im se vrlo svidjelo, a neki su u tome bili i prilično umješni. Naši ljubazni domaćini rado su im pomagali u svim fazama pekarske proizvodnje. Na kraju su svi imali priliku kušati pekarske poslastice, dio kojih su i sami napravili (vrlo uspješno, sudeći po tome kako su se pojeli).

Nakon boravka u pekari, učenici su se uputili u prostor DVD-a Đakovo gdje se istog dana održavala izložba "13. Jabučini dani – Đakovo EXPO – Zlatne ruke 2014.". Ondje su mogli vidjeti, kušati i kupiti izloške brojnih obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava ili malih obrta, a također su posjetili i naše starije učenike (i bivše učenike) iz Kluba mladih tehničara OŠ Budrovci koji su također imali prodajnu izložbu svojih radova.

Zadovoljni, veseli i puni novih saznanja, učenici su se oko podneva vratili svojim kućama.

Ovom prigodom još jednom zahvaljujemo gospodinu i gospođi Gomboš kao i njihovim djelatnicama koji su nas ugostili u svojoj pekari, kao i roditeljima koji su osigurali prijevoz.