« Svibanj 2024 »

Održana likovna kolonija "BuLiK 2015"
Autor: Igor Barišić, 28. 3. 2015.

Danas, u subotu 28. ožujka 2015. u našoj školi održana je prva (nadamo se u nizu) likovna kolonija.

Voditeljica cijelog projekta bila je akademska kiparica i učiteljica likovne kulture Katarina Kuric, a kolonija je okupila akademske slikare i slikare amatere iz likovne grupe "Kontrast" iz Josipovca Punitovačkog i Udruge slikara Đakovštine "Suncokret".
Događanja su započela zajedničkim okupljanjem na doručku nakon čega se prionulo na posao. Dvadesetak slikara slikalo je radove s temom tradicijske kulture, arhitekture i običaja Budrovaca.

Također, u sklopu likovne kolonije organizirane su i popratne aktivnosti. Učiteljice razredne nastave s brojnim učenicima naše škole i drugom djecom koja su se pridružila dovršili su prigodni uskrsni kutak pored ulaza u školu donoseći u košare pisanice koje su prethodno izradili tehnikom kaširanja balona. Nakon toga su se djeca imala priliku kreativno izraziti kredama u boji na školskom igralištu.

Nešto starija djeca, uglavnom sadašnji i bivši učenici naše škole, kao i učenici iz OŠ "Vladimir Nazor" iz Đakova, zajedno s učiteljicom Katarinom, vrijedno su oslikavali veliko platno za pozornicu s motivom budrovačke crkve.

Također, prema ideji učiteljice Marije Mikić, djeca su zajedno s učiteljicom oslikavali zidove učionice 4. razreda lijepim proljetnim motivima.

Tijekom svih ovih aktivnosti školom su prolazili brojni gosti, promatrali kako nastaju umjetnički radovi, zabavljali se i vjerujemo puno naučili. Iako nas vrijeme nije poslužilo pa je glavni dio morao biti održan u prostorijama škole, umjesto na trgu ispred škole kako je planirano, posjećenost je bila odlična.
Po završetku svih aktivnosti, za sve sudionike upriličen je ručak, i druženje uz budrovačke tamburaše, redom naše bivše učenike. Za ručak je zaslužno tehničko osoblje naše škole, a gosti su se zasladili i kolačima koje su ispekle naše vrijedne djelatnice.

Ovom prilikom zahvaljujemo našim dragim gostima iz udruga "Kontrast" i "Suncokret", učenicima iz OŠ "Vladimir Nazor", svim drugim sudionicima i gostima, te cjelokupnom  nastavnom i tehničkom osoblju naše škole, uz želju da se okupimo i dogodine.

Fotografije s likovne kolonije u višoj kvaliteti možete pogledati i preuzeti ovdje, a fotografije vezane uz obilježavanje Uskrsa ovdje.

Tekst i fotografije:

Igor Barišić, prof.