Natječaji za učenike
ASTRA - likovni natječaj
Autor: Ivan Jukić, 11. 9. 2015.

Poštovani/a ravnatelju/ice, učenici

Pozivamo Vas na uključenje u 5. godišnji ASTRA Talent natječaj, projekt koji organizira SES ASTRA, operator telekomunikacijskih satelita. Ovaj  likovni  natječaj  je namijenjen za djecu od 8 do 15 godina. Sudjelujući u natječaju, dajete podršku humanitarnoj udruzi Liječnici bez granica  –  . Bilo bi nam iznimno drago da se Vaša škola uključi u ovaj popularan projekt. Prošle godine je web stranica natječaja  www.astratalent.eu zabilježila 4 milijuna pogleda u periodu od dva mjeseca trajanja natječaja.

Ovogodišnja tema je povezana sa 30. obljetnicom organizatora natjecanja, SES ASTRA kompanijom. Zadatak je nacrtati ili naslikati rođendansku čestitku bilo koje vrste za ovu godišnjicu. Autori pobjedničkih radova koji se trebaju poslati putem  web stranice (skenovi), biti će nagrađeni Apple-ovim uređajima (žiri) i teleskopima (javno online glasanje), ali iznad svega sudionici će sa svojim radovima doprinijeti humanitarnoj namjeri.

Osim toga, djeca mogu naučiti novosti o satelitskoj tehnologiji, zabaviti se te usporediti svoje vještine u međunarodnom okruženje jer se natječaj održava istovremeno u devet Europskih zemalja i svi radovi se mogu vidjeti u galeriji na web stranici.

Uzimajući u obzir da učenici sudjeluju na natječaju uglavnom kroz škole, ljubazno bismo Vas zamolili da proslijedite ovu informaciju Vašim nastavnicima i profesorima likovne kulture kako bi mogli planirati i ovu aktivnost u svom program. Dodatne informacije o natječaju ćete dobiti sredinom rujna, ali zapamtite molimo Vas da natječaj traje od 1. listopada do 30. studenoga.

Za više informacija o natječaju, molim Vas posjetite www.astratalent.eu.

Ukoliko imate dodatnih pitanja ili komentara slobodno nas kontaktirajte.

Zahvaljujemo na prosljeđivanju ove informacije i srdačno Vas pozdravljamo.

U ime ASTRA Talent organizacijskog tima

mr. sc. Dijana Kobas Dešković