Dan jabuka - eTwinning projekt
Autor: Kristina Milić, 29. 10. 2021.

Dan jabuka obilježava se u cijelom svijetu 20. listopada od 1990. godine. Mi smo u našem razredu istraživali jabuke kroz dva tjedna.

Učenici su najprije trebali porazgovarati s ukućanima o jabukama te su potom jedni drugima prenijeli što su saznali. Učenici 3. razreda snimali su radijsku emisiju o jabukama i ispitali učenike što znaju o jabukama. Kroz tjedan dana skupljali smo recepte najdražih slastica koje se izrađuju s jabukama i izradili razrednu kuharicu. Učenici 1. razreda, podijeljeni u skupine, imali su zadatak anketirati učenike PŠ Đurđanci o tome vole li jabuke, koje jabuke najviše vole i koje proizvode od jabuka najviše vole. 3. razreda imali su zadatak istražiti. Učenici 3. razreda imali su zadatak istražiti informacije o jabukama, a potom izraditi plakat koji će prezentirati na Dan jabuka. Svako jutro počinjali smo pjevanjem pjesme o Danu jabuka. Na sam dan obilježavanja Dana jabuka, učenici su iznenadili jedni druge donošenjem kolača i slastica od jabuka. Učenici 3. razreda prezentirali su naučeno o jabukama, učenici 1. razreda uz pomoć učiteljice izradili su grafikon na temelju anketiranih učenika PŠ Đurđanci, rješavali su se matematički zadaci o jabukama, učili smo o poznatim sortama jabuka i kušali ih, istraživali i izvodili pokuse s jabukom, pisali akrostihove o jabukama, pjevali o jabukama, razgovarali o uzrečicama koje u sebi kriju riječ jabuka, prisjetili se pop arta i izradili veliku jabuku sa svim informacijama koje smo naučili o jabukama, natjecali se s jabukama... Taj dan završili smo veselo znajući da smo bolje upoznali kraljicu voća - jabuku. Kako je sve izgledalo u našem razredu, pogledajte na razrednoj stranici i poslušajte učeničku prvu emisiju o Jabukama.