Zaštita i spašavanje

S ciljem upoznavanja učenika razredne nastave sa značenjem broja 112 i prepoznavanjem opasnosti u svom okruženju, u organizaciji Državne uprave za zaštitu i spašavanje, 10. studenog 2017. u našoj školi je održana je

EDUKACIJA DJECE U PODRUČJU ZAŠTITE I SPAŠAVANJA

Educirani su učenici razredne nastave matične škole Budrovci i područne škole Đurđanci. Uz prigodnu prezentaciju o nesrećama i prirodnim katastrofama kao što su požar, potres, poplava i drugo, djelatnik Vatrogasne zajednice Grada Đakova govorio je učenicima što trebaju učiniti, kako i koga obavijestiti te kako se zaštititi u slučaju nesreće.

Policijski službenik Policijske uprave Osječko-baranjske županije upoznao je djecu s opasnostima eksplozivnih sredstava i pirotehnike te poučio što trebaju učiniti u slučaju pronalaska, jer sami ne smiju dirati opasne predmete. Naglasio je i opasnost uporabe pirotehničkih sredstava u vrijeme nadolazećih blagdana a učenici su obećali da ih neće koristiti.

Djelatnik Vatrogasne zajednice Grada Đakova upoznao je djecu sa spašavanjem iz ruševina i ulogom psa tragača.

Na školskom igralištu vatrogasci su upoznali učenike s vatrogasnim vozilom i njegovom opremom koja se koristi u gašenju požara i tehničkim intervencijama koje se događaju u prometnim nesrećama i drugim opasnim situacijama.

Program edukacije učenika održava se uz odobrenje Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa te Agencije za odgoj i obrazovanje a učenici su dobili prigodne bojanke i crtančice uz pomoć kojih će utvrditi stečena znanja s predavanja.

Tekst i foto: Željko Vurm

objavio: Željko Vurm   datum: 10. 11. 2017.