Izlet u Zagreb
Autor: Maja Škalić, 27. 4. 2017.

JEDNODNEVNI IZLET

Učenici predmetne nastave (5. - 8. razreda) Osnovne škole Budrovci zajedno s razrednicama (Željka Milušić, Ivana Vidović, Paul Markić i Mato Katalenić) uputili su se u utorak, 25. travnja 2017.godine na jednodnevni izlet u Zagreb.

Vrijeme polaska određeno je za 5.30 sati, Nakon kraćeg putovanja zaustavili smo se na autocesti na odmorištu Novska gdje su se učenici mogli okrijepiti, a zatim smo nastavili put Zagreba. Prva odredište nam je bila Međunarodna zračna luka Zagreb, odnosno nova Zračna luka Franjo Tuđman. Učenici su razgledavali prostor Zračne luke uz stručno vodstvo. Upoznali su se načinom rada Zračne luke te su prošli kroz sigurnosne provjere. Nakon posjeta zračnoj luci zajedno s vodičem Aleksandrom uputili smo se u razgled Grada Zagreba. Posjetili smo Kaptol, tržnicu Dolac, Kamenita vrata, Sabor, Crkvu Sv.Marka, Banske Dvore, Kulu Lotrščak, Uspinjaču, Trg bana J.Jelačića i dr. Učenici su uspješno odgovarali na sva postavljena pitanja od strane vodiča.  Poseban doživljaj učenicima je bila vožnja uspinjačom najstarijim prijevoznim sredstvom organiziranog javnog prijevoza putnika u Zagrebu koji povezuje Donji i Gornji grad.

Nakon razgleda grada uputili smo se u na ručak u obližnju pivnicu Medvedgrad.

Sljedeća odabrana lokacija bila je Muzej iluzija, gdje su se učenici mogli upoznati sa 70 različitih eksponata, kao što je iluzija stolice, hologrami, optičke iluzije, glava na pladnju, iskreno ogledalo, ames soba, anti-gravity soba i brojne druge zanimljivosti. Učenicima je, kao i nama učiteljima ovaj posjet bio vrlo zanimljiv i zabavan.

Nakon kraćeg slobodnog vremena od sat vremena uputili smo se do Zoološkog vrta grada Zagreba koji se nalazi u preko 200 godina starom parku Maksimiru. Učenici su mogli razgledati preko 250 vrsta životinja.

Oko 18.00 sati krenuli smo kući s još jednim usputnim stajanjem na odmorištu Dragalić te smo u Budrovce stigli oko 21:00 sat.

Učenici predmetne nastave su za svaku pohvalu te su na primjeren način predstavljali sebe te školu iz koje dolaze. Problema nije bilo, to je sve proteklo u dobrom raspoloženju. U razgovoru s učenicima i učiteljima izlet im je bio odličan i lijepo su se proveli.