Ukupno: 242060

OŠ Budrovci sudjelovala na 1. konferenciji europskih poduzetničkih škola

OŠ Budrovci jedna je od svega 12 škola u Republici Hrvatskoj (8 osnovnih i 4 srednje) koja je u sklopu višegodišnjeg međunarodnog Projekta pilotiranja poduzetničkog učenja stekla status europske poduzetničke škole. Na završnom događaju Projekta, Poduzetničkom kampu u Šibeniku, dogovorena je daljnja suradnja poduzetničkih škola u nastojanju da se poduzetničko učenje jače uključi u hrvatski obrazovni sustav.

Tom prigodom, u utorak 11. travnja održana je 1. konferencija europskih poduzetničkih škola u OŠ Stjepana Radića u mjestu Brestovec Orehovički. Delegacija OŠ Budrovci koju su činili ravnatelj Ivan Jukić, voditelj školskog projektnog tima Igor Barišić, pedagoginja Maja Škalić i tajnik Tihomir Mijatović sudjelovala je na navedenoj konferenciji.

Osim predstavljanja naše škole, njenih aktivnosti i rezultata, te mjesta odakle dolazimo, tom prilikom smo i razmijenili iskustva s desetak drugih poduzetničkih škola i stekli uvid u brojne zanimljive ideje i načine kako unaprijediti i učiniti zanimljivijim nastavni proces i izvannastavne aktivnosti. Prilikom izlaganja Igora Barišića i predstavljanja naše škole, darovali smo domaćine umjetničkom slikom nastalom na likovnoj koloniji BuLiK, pod motom "Iz srca Slavonije za srce Zagorja".

Također, ljubazni domaćini na čelu s ravnateljem Zdenkom Kobešćakom pokazali su nam svoju matičnu školu i poduzetničke ideje koju su primijenili u njoj, te svoju područnu školu u mjestu Orehovica koja je 2015. proglašena najljepšom područnom školom u Hrvatskoj.

Važan dio Konferencije bio je i okrugli stol odnosno dogovor i rad na zajedničkoj izjavi koja će biti upućena relevantnim institucijama Republike Hrvatske u sklopu nastojanja sustavnog uvođenja u nastavne sadržaje učenja za poduzetništvo kao ključne kompetencije s elementima ekonomske i financijske pismenosti.

Veliku podršku poduzetničkim školama u njihovim nastojanjima pružila je Regionalna agencija za razvoj poduzetničkog učenja (SEECEL) i njena ravnateljica Efka Heder, a na Konferenciji su također bili prisutni i obratili se sudionicima Jasna Petek, zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije, Darko Ban, načelnik općine Bedekovčina,  Vesna Marović, viša savjetnica iz Agencije za odgoj i obrazovanje, Ana Brusić, direktorica za malo i srednje poduzetništvo u Hrvatskoj udruzi poslodavaca, te predstavnici partnerske IT firme LUKVEL d.o.o. iz Zagreba.
Na kraju, nadamo se da ovo neće biti posljednja takva konferencija i vjerujemo da će postići svoj cilj uvođenja poduzetničkih ideja i duha u hrvatske škole na dobrobit svih njihovih učenika.

Konferencija je bila i odlično medijski popraćena. Ovdje možete pregledati TV prilog objavljen u emisiji Zagrebačka panorama Hrvatske televizije, a ovdje još jedan videozapis s Konferencije.

Tekst: Igor Barišić

Fotografije: OŠ Stjepana Radića, Brestovec Orehovički, Igor Barišić

Videozapisi: HRT, OŠ Stjepana Radića, Brestovec Orehovički

objavio: Igor Barišić   datum: 13. 4. 2017.

« Rujan 2020 »