Veselo ozračje na nastavi informatike

U nastavnoj cjelini "multimedija" učenici su pokazali svoju kreativnu stranu - od izrade scenarija i kostimografije, pregovaranja oko snimanja scena, sve do same glume. U svemu tome smo se uspjeli i jako dobro zabaviti.

Moramo priznati kako smo se u zadnje vrijeme dobro nasmijali na satu informatike. U cijelini "multimedija" prvo nas je dočekala jedna nezgodna situacija s obradom audio-zapisa. Naime, jedan učenik je ciljano (uz prethodno dopuštenje učitelja) verbalno blatio svog dobrog prijatelja a istovremeno hvalisao sebe. Zatim smo taj audio-zapis malo izmijenili, tj. zamijenili uloge i u kratkom vremenu žrtva ovog verbalnog "napada" dobila je hvalospjeve. Znate za onu staru poslovicu: "Tko pod drugim jamu kopa, sam u nju pada"? Audio-zapisu dodali smo pjsmu kao dobru podlogu te zanimljivi video. Glavni protagonisti su Mislav i Mateas a kako je to sve ispalo pogledajte u slijedećem zapisu.

Nakon obrade audio-zapisa uslijedila je obrada video-zapisa. Ovdje smo se jako potrudili, poigrali s izradom scenarija i knjigom snimanja. Cijeli razred dobio je zadatak predložiti svoju verziju scenarija a najzanimljiviji izabran je demokratskim putem - glasanjem! Scenarij smo zatim malo doradili, pripremili kostimografiju i snimanje je moglo početi. Barem smo tako mislili! :) Glumačku postavu zahvatila je opasna viroza - smijehotres! Neizlječiva pojava! Uvjerite se sami!

Pohvala cijelom 6. razredu na velikoj angažiranosti, zainteresiranosti i trudu!

objavio: Vladimir Bićanić   datum: 31. 3. 2017.

« Siječanj 2021 »