EDUKATIVNO – INTERAKTIVNA RADIONICA U OKVIRU PROJEKTA ''UČIMO ZAJEDNO 3''

ODRŽANA TREĆA EDUKATIVNO – INTERAKTIVNA RADIONICA U OKVIRU PROJEKTA ''UČIMO ZAJEDNO 3''

Dana 29. ožujka 2017. godine u Osnovnoj školi Josipa Antuna Ćolnića u Đakovu, održana je treća edukativno – interaktivna radionica u okviru projekta ''Učimo zajedno 3'', koji je sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. u okviru poziva „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza II.“ i proračuna Osječko – baranjske županije.

Navedenoj radionici prisustvovali su nastavnici, pomoćnici u nastavi, roditelji te učenici koji su uključeni u projekt ''Učimo zajedno 3'' iz slijedećih škola:

• OŠ BUDROVCI
  • OŠ ''IVAN GORAN KOVAČIĆ'' ĐAKOVO
  • OŠ JOSIPA ANTUNA ČOLNIĆA ĐAKOVO
  • OŠ ''VLADIMIR NAZOR'' ĐAKOVO
  • OŠ GORJANI
  • OŠ ''JOSIP KOZARAC'' JOSIPOVAC PUNITOVAČKI
  • OŠ MATIJA GUBEC PIŠKOREVCI
  • OŠ JOSIPA KOZARCA SEMELJCI
  • OŠ J.J.STROSSMAYERA TRNAVA
  • OŠ SATNICA ĐAKOVAČKA.

Cilj ove edukativno interaktivne radionice je učenike, ali i zajednicu u kojoj oni svakodnevno žive, naučiti timskom radu, toleranciji i nenasilnoj komunikaciji, a sve to radi se na zabavan način, kroz umjetnost glazbe i plesa. Također, cilj ove radionice svakako je i inkluzija učenika. Nastavno na navedeno, drugi dio radionice obuhvaćao je i predavanje vezano uz prilagodbu nastavnog materijala.

Na kraju je važno istaknuti da je ovo treća od pet planiranih radionica koje će se do mjeseca lipnja 2017. godine održati na području Osječko – baranjske županije te će na taj način one biti dostupne svim sudionicima projekta ''Učimo zajedno 3''. Osim svojevrsne glazbene terapije na ovaj je način učenicima, ali i svim sudionicima projekta omogućeno druženje na zabavan način, ali i vrlo bitna razmjena iskustava.

Priloženi dokumenti:
Radionica_3_-_clanak_-_objava.pdf (607.97 KB)

objavio: Maja Škalić   datum: 30. 3. 2017.