Jednodnevni izlet u Krapinu
Autor: Maja Škalić, 9. 6. 2016.

Učenici 5. i 6. razreda Osnovne škole Budrovci zajedno s učenicima 5. razreda Osnovne škole Đakovački Selci uputili su se u petak, 20. svibnja 2016.godine na jednodnevni izlet u Krapinu i Zagreb.

Vrijeme polaska određeno je za 6.00 sati, no kako učenici nisu mogli dočekati dugo očekivani izlet te su svi prije određenog vremena bili nestrpljivi u autobusu, na izlet smo se uputili ranije. Prvo stajalište su nam bili Selci Đakovački gdje su nam se pridružili prijatelji, odnosno učenici iz Osnovne škole Đakovački Selci. Nakon kraćeg putovanja zaustavili smo se na autocesti na odmorištu Novska gdje su se učenici mogli okrijepiti, a zatim smo nastavili put Krapine. Kako smo stigli prije dogovorenog termina, naš vodič gospodin Branko nas je poveo u razgled Crkve Sv. Nikole te Franjevačkog samostana, te je održao kratko predavanje o navedenim vjerskim objektima. Nakon toga uputili smo se u Muzej Krapinskih neandertalaca gdje smo imali stručno vodstvo.

Nakon posjeta Muzeju uputili smo se na ručak koji je bio organiziran u pola sata udaljenom od Krapine selu Škaričevo. Ručak je bio dogovoren u restoranu Vuglec Breg.

Nakon ručka uputili smo se u Tehnički muzej u Zagrebu gdje je uslijedilo kratko razgledavanje. Nakon obilaska Tehničkog muzeja, zajedno s vodičem uputili smo se u razgled Grada Zagreba. Posjetili smo Kaptol, tržnicu Dolac, Kamenita vrata, Sabor, Crkvu Sv.Marka, Banske Dvore, Kulu Lotrščak, Uspinjaču, Trg bana J.Jelačića i dr.

U razgovoru s učenicima izlet im je bio odličan i lijepo su se proveli.