Arduino radionica

U subotu 20.2.2016. u Osnovnoj školi Vijenac u Osijeku, održana je Arduino radionica u sklopu projekta "Zvučno onečišćenje" koji se od početka školske godine provodi i u našoj školi. Projekt se izvodi kroz tri nastavna predmeta: Tehnička kultura, Glazbena kultura i Informatika, koje predaju učitelji Vukadin Tomislav, Bogdanović Marta i Vladić Dominik Tomislav. Našu školu su predstavljali učenici Domagoj Gjalić i Darko Pavlović koje je vodio učitelj Tehničke kulture.

Među pristunim učenicima, naša škola se istaknula po tome što smo bili jedina škola s predstavnikom 5. razreda čija je zadaća bila upoznati se s osnovama programiranja u Arduinu, te stečeno znanje i iskustva prenijeti svojim kolegicama i kolegama u razredu.

Brojni materijali su nastali i u našoj školi a svi su objavljeni na stranici projekta. Učenici su tijekom ove školske godine izrađivali digitalne materijale, razgovarali, raspravljali i analizirali snimljene situacije. Na stranici projekta možete pogledati primjere izrađenih materijala i svega što su učenici radili tijekom ove školske godine. Zahvaljujući njihovom angažmanu i zainteresiranosti za područje programiranja, vjerujemo da će i do kraja školske godine nastaviti dosadašnjim tempom, te da ćemo biti u mogućnosti predstaviti nove rezultate.

Škole koje su sudjelovale na radionici:

OŠ Budrovci - Budrovci,
OŠ M. P. Katančića - Valpovo,
OŠ "Retfala" - Osijek,
OŠ Vijenac - Osijek,
Odjel za fiziku - Osijek,
OŠ "Tin Ujević" - Osijek,
OŠ "Mladost" - Osijek,
OŠ Ladimirevci - Ladimirevci,
OŠ Nikole Andrića - Vukovar,
Gimnazija Vinkovci,
OŠ Hugo Badalić - Slavonski Brod

Donosimo nekoliko linkova na kojima možete pratiti dosadašnja događanja i postignute rezultate. Više fotografija pogledajte u galeriji slika.

Detalji o projektu dostupni su na portalu eTwinning.
Ovako su projekt popratili i mediji: link na Youtube kanalu.
Link na članak objavljen u Glasu Slavonije.

Izvor: https://twinspace.etwinning.net/9558/pages/page/100159

objavio: Dominik Tomislav VLADIĆ   datum: 23. 2. 2016.