Budrovačka ekipa pobijedila na "MAJSTORU"
Autor: Ivan Jukić, 12. 11. 2010.

A što da Vam ja govorim o tome. Pročitajte članak pod opširnije ili pregledajte fotografije.

Komentari sudionika: O.Š. I.B.Mažuranić, Orahovica

O.Š. I.G.Kovačić, Đakovo

O.Š. Gorjani, Gorjani

Radio Đakovo

HZTK link

ZTK Grada Varaždina

OŠ Kralja Tomislava, Našice

Foto galerija:

U Đakovu 5. studenoga u Gradsko športskoj dvorani održalo se natjecanje učenika osnovnih škola u tehničkim vještinama. Učenici su radili na najsuvremenijim strojevima  „cool-tool“, koji su potpuno sigurni za djecu.

Natjecanje je organiziralo Društvo pedagoga tehničke kulture „Slavonija“ i Osnovna škola „I.G.Kovačić“ .

Na natjecanju su sudjelovale učeničke ekipe iz 30 škola. Svaka ekipa imala je 3 sata da izradi  funkcionalni katapult od drveta. Taj zadatak najbolje su obavili učenici Osnovne škole Budrovci, Miroslav Batori i Mislav Tadić koji čine ekipu „Baje“. Ni najstroži žiri nije mogao naći zamjerku u njihovom radu.

Kao nagradu „Baje“ su na poklon dobili mobitel na dodir. Za prvo mjesto Budrovčana zaslužan je i mentor ekipe, profesor Ivan Jukić. Za svoju podršku i trud on je nagrađen setom alata UNIMAT 1. (nisam ja nego škola-opaska I.J.)

Uz natjecanje u  tehničkim vještinama, održana je izložba učeničkih radova te natjecanje u vožnji robota „Robo alka“ i  natjecanje u vožnji skate-a na mini skate parku. Saonice, kućice, avioni, konji i dinosauri samo su neki od odličnih radova prikazanih na izložbi. Izloženi radovi članova Kluba mladih tehničara OŠ Budrovci također su privukli puno pažnje i divljenja.

Natjecanje Majstor 2010. pokazalo je koliko marljivi i kreativni mogu biti učenici osnovnih škola i kako je ponekad najveći užitak napraviti nešto vlastitim rukama. I naravno, RAD S ISPLATI, ma što god da mi mislili o tome.

Autor teksta i fotografija:

Domagoj Kolić, 8.r.