Pet za net škole
Autor: Dominik Tomislav VLADIĆ, 1. 9. 2015.

Pet za net je projekt koji učenicima omogućava bolje razumijevanje interneta, mogućih problema na internetu i korištenje digitalnih i edukativnih materijala za bolje i zanimljivije učenje o internetu. Na karti pogledajte koje su škole uključene u projekt. Tu se nalaze sve škole koje u svoj kurikulum imaju ugrađenu sigurnost na internetu, što i naša škola ima od ove školske godine.

Iako ćemo tek ove školske godine sigurnost na internetu ugraditi u kurikulum, naša škola je i prošle školske godine sudjelovala u takvim projektnim aktivnostima.

Projekt Sigurnost djece na Internetu realizira se u suradnji nositelja OŠ Veliki Bukovec, partnera: OŠ Mate Lovraka, Nova Gradiška; OŠ Popovača; OŠ Gripe, Split; OŠ Mladost, Osijek i suradnika uz financiranje iz grant sheme Further development and implementation of the Croatian Qualifications Framework (Europeaid/131254/M/ACT/HR). Projekt će trajati od 19. kolovoza 2013. do 19. prosinca 2014. uz sudjelovanje učenika, učitelja, roditelja te lokalne i šire zajednice.
Ciljevi projekta su:

• Razviti i primijeniti dio školskog kurikuluma o sigurnosti djece na internetu u sklopu Hrvatskog kvalifikacijskog okvira (HKO).
  • Razvoj školskog kurikuluma temeljenog na ishodima učenja o području sigurnosti djece na internetu.
  • Razvoj i provedba popratnog pedagoškog modela za učenje usmjereno na učenika.
  • Poboljšati obrazovne vještine i stručnost učitelja za poučavanje usmjereno ka učenicima.
  • Poboljšati digitalne kompetencije učenika i razviti kritički stav prema odgovornoj uporabi IKT-a.
  • Podići razinu svijesti učenika, učitelja, roditelja i opće javnosti za pitanja koja se odnose na dječju sigurnost online u sinergiji s politikama Europske unije.

Izvor: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zhvAhqkBUn5g.kBYDk_R1QgF8