Održan susret s mentorskom školom u sklopu projekta "Učenje za poduzetništvo"
Autor: Igor Barišić, 10. 5. 2015.

Tijekom održavanja projektnog dana s temom "Dan planeta Zemlje", a sve to u sklopu programa "Učenje za poduzetništvo" kojeg naša škola provodi, upriličen je susret s predstavnicima OŠ "Ivan Goran Kovačić" iz Slavonskoga Broda.

Naime, u sklopu međunarodnog projekta "Učenje za poduzetništvo" kojeg organizira agencija SEECEL iz Zagreba, ova osnovna škola djeluje kao mentorska škola OŠ Budrovci. Kako smo ranije održali susret u Slavonskome Brodu, došao je red na nas da se odužimo.

OŠ "Ivan Goran Kovačić" predstavljali su ravnatelj Zlatko Bagarić, voditeljica projektnog tima Ina Babić, te članovi projektnog tima Vedrana Dugalić i Tomislav Lačić. U ime OŠ Budrovci dočekali su ih ravnatelj Ivan Jukić, voditelj projektnog tima Igor Barišić, te ostali članovi projektnog tima.

Nakon riječi dobrodošlice i upoznavanja članova koji nisu bili prisutni na prvom radnom susretu, naši gosti obišli su prodajne izložbe sadnica i kluba mladih tehničara, koje su se održavale pored ulaza u školu, kupivši pritom ponešto. Slijedio je prvi dio sastanka na kojem je ravnatelj Ivan Jukić predstavio OŠ Budrovci, njenu povijest i djelovanje. Zatim je voditelj projektnog tima OŠ Budrovci Igor Barišić predstavio pregled aktivnosti koje smo proveli tijekom ove godine u sklopu projekta "Učenje za poduzetništvo".

Nakon razgovora u kojem su naši gosti iznijeli pohvale za dosadašnji rad u sklopu projekta, slijedio je obilazak škole i aktivnosti koje su se odvijale.

Po završetku iste, svi zajedno smo se uputili do Društvenog doma kako bismo našim gostima predstavili likovnu izložbu radova načinjenih tijekom likovne kolonije u Budrovcima. Na kraju je slijedio radni ručak gdje se razgovaralo u ležernijem tonu.

Zahvaljujemo ovim putem predstavnicima naše mentorske škole na njihovom dolasku, a pogotovo na pomoći i savjetima koje su nam pružili u vezi rada u sklopu projekta "Učenje za poduzetništvo". Nadamo se da će suradnja dviju škola biti proširena i van samog projekta, o čemu je među ostalim i bilo riječi na sastanku.

Tekst: Igor Barišić

Fotografije: Željko Vurm, Josip Basa i Igor Barišić