Održan projektni dan
Autor: Igor Barišić, 10. 5. 2015.

Kako je bilo planirano, u petak 8. svibnja u našoj školi održan je integrirani projektni dan s temom "Dan planeta Zemlje".

Tom prigodom svi učenici naše škole, kako iz Budrovaca, tako i oni iz PŠ Đurđanci, proveli su dan baveći se raznim aktivnostima vezanim uz naš planet i prirodu. Bilo je tu likovnih i kreativnih radionica, tehničkih radionica, izvođenja pokusa, kviza o prirodi, izrade plakata, ukrašavanja eko-torbi, izrade kućica za ptice, sadnje cvijeća i štošta drugo.

U sklopu projektnog dana eko-grupa naše škole predala je prikupljene plastične čepove predstavnicima Ekonomske škole. Sav prihod od prikupljenih čepova namijenjen je oboljelima od multiple skleroze.

Također, učenici su po završetku svojih aktivnosti posjetili izložbu likovnih radova u Društvenom domu u Budrovcima. Radi se o radovima načinjenim tijekom likovne kolonije održane u našoj školi krajem ožujka.

Nadalje, ispred škole održana je prodaja sadnica cvijeća i povrća koje su vrijedni četvrtaši uzgojili u školskom vrtu i rasadniku.

Zatim, posjetili su nas predstavnici OŠ Ivan Goran Kovačić iz Slavonskoga Broda koja u sklopu projekta "Učenje za poduzetništvo" djeluje kao naša mentorska škola. Više o tome u posebnom članku.

Po završetku svih aktivnosti, naši gosti i članovi poduzetničkog tima naše škole imali su radni ručak kojeg su pripremili naši vrijedni članovi tehničkog osoblja u novoizgrađenoj krušnoj peći.

Kako je aktivnosti bilo zaista puno, bolje je informirati se o njima iz foto-galerije.

Fotografije u većoj kvaliteti možete pogledati i preuzeti ovdje.

Tekst: Igor Barišić

Fotografije (u foto-galeriji): Željko Vurm, Josip Basa, Igor Barišić