Radovi na uređenju dvorišnog prostora
Autor: Igor Barišić, 30. 4. 2015.

U sklopu projekta "Učenje za poduzetništvo" kojeg naša škola provodi u suradnji s agencijom SEECEL iz Zagreba, jedna od najzahtjevnijih aktivnosti koje smo isplanirali je uređenje dvorišnih prostora škole.

Tijekom zime objavili smo interni natječaj na kojem su sudjelovali brojni učenici, te tako prikupljali i na kraju odabrali i nagradili idejna rješenja za uređenje dvorišnih prostora. Slijedila je nabavka potrebnih materijala i dolaskom ljepšeg vremena uređenje prvog dvorišnog prostora koji je pretvoren u školski vrt i rasadnik. Nakon što je isti dovršen i stavljen u funkciju, slijedile su pripreme za uređenje drugog dvorišnog prostora, čija je izvedba još složenija i zahtjevnija.
Planirano je prostor urediti na način da sadrži elemente tradicionalne slavonske seoske arhitekture i druge tradicijske elemente, od kojih će neki imati samo dekorativnu, a drugi i uporabnu vrijednost. Slijedom toga, počelo se s izgradnjom najzahtjevijeg pojedinačnog elementa, a to je tradicionalna krušna peć. Proteklih nekoliko tjedana na tome su radili naši marljivi djelatnici Đuro i Ivica, naravno uz sudjelovanje i pomoć naših učenika kod nekih manje zahtjevnih radnji. Krušna peć je ovih dana završena, ostale su tek manje radnje kozmetičke prirode.

Slijedeći tjedan održat ćemo projektni dan u sklopu kojega će dio učenika s učiteljem tehničke kulture pripremati i izrađivati druge elemente namijenjene uređenju ovog dvorišnog prostora. Vjerujemo i nadamo se da će kompletno uređenje biti gotovo do Dana škole kako bismo ovaj prostor predstavili zainteresiranoj javnosti i stavili u uporabu.

Tekst i fotografije: Igor Barišić, prof.