Obilježen Globalni tjedan poduzetništva
Autor: Igor Barišić, 23. 11. 2014.

U skladu sa sudjelovanjem naše škole u međunarodnom projektu poticanja učenja za poduzetništvo ISCED 2, ove je godine 18. i 19. studenoga po prvi put obilježen Globalni tjedan poduzetništva.

Tom prigodom, učenici i djelatnici naše škole proveli su nekoliko aktivnosti u sklopu nastave i izvan nje.

U sklopu nastave informatike, pod vodstvom prof. Dominika Tomislava Vladića, učenici petog, šestog i sedmog razreda su kreirali svoja rješenja zadataka i tako pokazali da i oni razumiju što znači upravljati novcem. Ovisno o uzrastu, predstavljene su im ideje o upravljanju financijama u kućanstvu, te su oni kreirali rješenja u Wordu, Excelu i Logu kako bi pratili prihode i troškove koji nastaju u njihovim kućanstvima. Što su napravili pogledajte u nekim od njihovih rješenja.

Rješenje 1 - proračunska tablica

Rješenje 1

Rješenje 2

Također, pod vodstvom prof. Maje Vukadin, osnovana je školska ekološka skupina koja će tijekom godine svojim aktivnostima promicati poduzetan duh i ekološku svijest. Prvi projekt je izrada spremnika za razne vrste otpada koji se može reciklirati.

Nadalje, dio učenika šestog, sedmog i osmog razreda pod vodstvom prof. Tomislava Vukadina, te u pratnji ravnatelja i nekoliko članova školskog EL tima (školski tim za promicanje učenja za poduzetništvo, op.a.) posjetio je obrt "Robi" u Đakovu. Navedeni obrt bavi se proizvodnjom plastične ambalaže, a učenici su posjetili proizvodni pogon, te od vlasnika g. Gorana Grubeše doznali puno informacija o poduzetništvu i kako je biti poduzetnik u Hrvatskoj. Ovim putem, zahvaljujemo se g. Grubeši na gostoprimstvu.

Naposlijetku, u korelaciji likovne kulture s tehničkom kulturom, prirodom i engleskim jezikom, započela je izrada božićnih suvenir-čestitki pod vodstvom prof. Katarine Kuric. Po završetku radionice, planirana je prodajna izložba.

Nadamo se i vjerujemo da su naši učenici, ali i učitelji naučili štošta novo, a ovo je tek uvod u brojne aktivnosti koje se planiraju tijekom ove školske godine.

Tekst: Igor Barišić, Dominik Tomislav Vladić

Fotografije: Ivan Jukić