Još jedan uspjeh mladih tehničara iz Budrovaca
Autor: Ivan Jukić, 5. 10. 2009.

Već poznati timski rad učenika naše škole (Demonstracijsko računalo), je na poziv Tehnologijsko razvojnog centra iz Osijeka, bilo izloženo na međunarodnoj izložbi inovacija, prototipova i poslovnih planova...........

Rijetko se koja škola može pohvaliti ovakvim uspjehom!

Kako smo stigli do toga.

Svjesni svojih materijalni mogućnosti ili bolje reći nemogućnosti, skupili smo glave na kup i uz minimalna sredstva i s ograničenim alatom "slučajno" napravili inovaciju. Da smo imali više sredstava možda bi napravili štogod bolje a možda i ne. Kreativna misao je poput munje, udari često i tamo gdje se ne nadamo.

Iskoristivši jedno staro rashodovano računalo napravili smo učilo za nastavu informatike. Učilo je namjenjeno učenicima početnicima u informatici, da pomoću njega lakše nauče osnovne dijelove računala. Kućište računala i monitora je izrađeno o prozirnog plexiglasa. Svi djelovi su vidljivi i dodatno svijetljeni LE-diodama.

U maju mjesecu, na smotri radova, u sklopu 51. natjecanja mladih tehničara bilo je odabrano među prvih 5 u kategoriji tehničke tvorevine.

U rujnu je bilo pozvano na međunarodnu izložbu inovacija ARCA u sklopu Jesenskog zagrebačkog velesajma.www.zv.hr/sajmovi/324/index_hr.html

Prvog i drugog listopada bilo je izloženo, također, na međunarodnoj izložbi inovacija Budi uzor 2009. koja se odvijala u sklopu Osječkog sajma.www.tera.hr/index.php

Još u maju je voditelj katedre za politehniku prof. Majetić izrazio želju da otkupi naš rad za potrebe Riječkog fakulteta. Pregovori su u tijeku.

Dio ekipe na izložbi Budi uzor 2009. u Osijeku

Naših ruku djelo!!  :)