Danas: 101

V i j e s t i - školska godina 2023./2024.
Bronca sjajnija od zlata!!
Autor: Ivan Jukić, 27. 1. 2014.

Zapažen nastup braće Maroši na 23. GRAND PRIX CROATIA među 1580 natjecatelja iz 17 država!

FOTOalbum>

U Samoboru je 18. i 19. 1. 2014. održan 23. GRAND PRIX CROATIA, najveći i najjači međunarodni karate turnir u Hrvatskoj. Učestvovalo je 1580 natjecatelja iz 195 klubova iz 17 zemalja. Na turniru su nastupila i braća Petar i Filip Maroši.

Petar nije imao sportske sreće te je ispao u prvom krugu. Filip je imao svoj dan te je dogurao do polufinala pobjeđujući redom:

- Izraelca u prvom krugu

-Zagrebčana u drugom krugu

-Bugara u trećem krugu

-još jednog Bugara u četvrtom krugu (koliko ih ima ;) )

Naknadnom sudačkom odlukom, nakon žalbe Bugara (tko gubi taj se žali), diskvalificiran je te mu je onemogućen ulazak u finale i prilika da obrani prošlogodišnje zlato. Nakon toga, u nastavku borbi, pobjedio borca iz Izraela te tako osvojio treće mjesto.

Konačni poredak je takav da je prvo mjesto osvojio borac iz Mađarske, drugi je onaj  tužibaba iz Bugarske a treći naš Filip.

S obzirom na konkurenciju, ova bronca oko Filipovog vrata, njemu i njegovom klubu FOKUS iz Zagreba sjajnija je i od zlata.

Bar da su nam i rukometaši ovako uspješni ;)))