Coca-Cola Cup (Sportske igre mladih 2013.)
Autor: Igor Barišić, 25. 4. 2013.

NOVO U GRADU ĐAKOVU! U svrhu promocije Coca-cola cupa (Sportske igre mladih) 23. travnja 2013. godine na terenu Hrvatskog sokola održano je natjecanje u graničaru, cageballu (nogomet u kavezu), tehniciranju loptom i mjerenju brzine udarca.

Našu školu predstavljali su učenici 8. razreda (NK „Lolice“ u sastavu: Kolić Stjepan, Rebić Karlo i Skorup Marko) i 7. razreda („Vatreni“ u sastavu: Ručević Tihomir, Sito Jakov i Sito Valentin) u cageballu. U konkurenciji od 34 ekipe ostvarili su zapažene rezultate! NK „Lolice“ su natjecanje završili u 2. krugu dok su „Vatreni“ zaustavljeni u poluzavršnici od kasnijih pobjednika turnira ekipe „2+1 gratis“ (OŠ „V. Nazor“). Drugo mjesto pripalo je ekipi „Bećarine“ (OŠ „I.G. Kovačić“). Utakmica za 3. mjesto nije odigrana. Ekipa Vatrenih se u poluzavršnici odlično držala do jednog očiglednog sudačkog propusta (nedosuđenog slobodnog udarca za Vatrene) koji su protivnici iskoristili na najbolji mogući način i u kontranapadu postigli zgoditak za pobjedu (vrijedilo je pravilo „zlatnog“ gola, odnosno pobjednik je bila ekipa koja je prva postigla zgoditak).

Stoje: Branimir Popović – voditelj, Stjepan Kolić, Marko Skorup, Karlo Rebić – 8. razred, g. Darko Špehar – ravnatelj. Čuče: Jakov Sito, Tihomir Ručević, Valentin Sito – 7. razred (s lijeva na desno)

Cageball ili nogomet u kavezu osmislio je trener Jorg Berger, a prvi put je promoviran na svjetskom nogometnom prvenstvu u Japanu i Koreji 2002. godine. Kako i samo ime govori igra se u zatvorenom kavezu dimenzija 15x7,5x4 m (dxšxv) koje mogu varirati ovisno o prostornim uvjetima, ali je za razliku od malog nogometa puno brži i dinamičniji jer ne postoji pravilo auta, golauta i kornera, odnosno igra se od „odbijanca“ tako da je lopta stalno u igri. Igra rukom i prekršaji podliježu malonogometnim pravilima, a utakmica najčešće traje 5 minuta ili vrijedi pravilo „zlatnog“ gola.

Pogođeni ponajviše sudačkim odlukama i nepravdom učenici su utjehu pronašli u hrani...

Svoj raskošni talent u tehniciranju loptom pokazao je i naš najpoznatiji freestyle nogometaš Miran Pirner u uvodnoj točki na samom otvaranju natjecanja koji je kasnije znatiželjnim učenicima otkrivao tajne svojih čarolija.

Ovu sportsko zabavnu manifestaciju pohodilo je više od stotinu učenika iz cijele đakovštine, a svojom su je nazočnošću upriličili i čelnici grada Đakova na čelu s gradonačelnikom Zoranom Vinkovićem.

Izvor:

Tekst i fotografije: