OPET SE PRIČA O TEHNIČARIMA!!
Autor: Ivan Jukić, 9. 3. 2013.

I ove školske godine karavana, učenika zaljubljenika u tehniku, zaputila se iz Budrovaca na županijsko natjecanje u Osijek. Karavana je ove godine nešto manja nego prijašnjih godina ali su rezultati i dalje zavidni.

Recimo ukratko " ..odlično je... u vrhu smo liste"!  Uzme li se u obzir veličina naše škole, uspjeh je daleko veći nego se čini u prvi mah.

Evo i rezultata:

Martina Slobođanac, 5. razred, osvojeno treće mjesto.

Klara Maroši, 6. razred, osvojeno peto mjesto.

Tihomir Ručević, 7. razred, osvojeno peto mjesto.

Pod opširnije pogledajte što o tome svemu kažu mediji!!

Foto-galerija sa školskog natjecanja:

NOVI RADIO IZ ĐAKOVA

Natjecanje je održano jučer u osječkoj Osnovnoj školi Jagode Truhelke, a organiziralo ga je Društvo pedagoga tehničke kulture Slavonija kao rezultat izvannastavnih aktivnosti održanih tijekom školskih praznika.

Učenici s područja Đakovštine sve su brojniji na ovom natjecanju, a prate ih i rezultati kaže dopredsjednica Društva Sanja Vidović. Razlog brojnosti učenika s đakovačkog područja je prije svega u sustavnom i organiziranom radu Društva pedagoga tehničke kulture-Slavonija iz Đakova, koje već petu godinu materijalno i organizacijski podupire učitelje i učenike, a aktivnosti su prepoznale i i gradske strukture kao i pojedini roditelji, kaže Vidović.

Na županijskom natjecanju sudjelovalo je 160 učenika, od čega je 50 bilo s područja djelovanja Društva pedagoga tehničke kulture-Slavonija.

Evo i nekih rezultata: treće mjesto osvojila je Martina Slobođanac iz OŠ“Budrovci“, četvrto mjesto Karlo Jukić iz OŠ“Vladimir Nazor“, a peto mjesto Klara Maroši, također iz OŠ“Budrovci“. U kategoriji obrade materijala Lucija Vukadin iz OŠ“Luka Botić“ iz Viškovaca osvojila je 4.mjesto, u kategoriji Elektrotehnika Luka Arlović iz đakovačke OŠ Vladimira Nazora osvojio je 2. Mjesto, a Ante Bašić iz OŠ“Luka Botić“ Viškovci 4.mjesto. Prva mjesta osvojili su, u kategoriji raketno modelarstvo Marija Lasić a na Smotri mladih poduzetnika Mario Lasić, oboje učenici đakovačke Osnovne škole Vladimira Nazora.

RADIO ĐAKOVO

Zapažen uspjeh mladih tehničara

Učenici osnovnih škola s područja Đakovštine postižu sve zapaženije rezultate na natjecanjima mladih tehničara. Tako je bilo i na Županijskom natjecanju na kojem je, kako doznajemo od Sanje Vidović, dopredsjednice Društva pedagoga tehničke kulture “Slavonija”, Martina Slobođanac iz Budrovaca osvojila treće mjesto, Karlo Jukić iz Nazorove škole 4. mjesto, Klara Maroši iz Budrovaca peto mjesto, Lucija Vukadin iz Viškovaca bila je čertvrta u svojoj kategoriji, dok je Luka Arlović iz Nazorove škole u svojoj kategoriji osvojio drugo mjesto, a Ante Miličević iz Goranove škole treće, Ante Bašić iz Viškovaca bio je četvrti u kategoriji elektronike, u raketnom modelarstvu Marija Lasić iz Nazorove škole bila je prva, a u kategoriji mladih poduzetnika Mario Lasić također je bio prvi. Mentori učenika su Ivan Jukić, Sanja Vidović, Leon Zakanji i Damir Ereš.

Glas Slavonije

ŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA

Sudjelovalo 172 učenika osnovnih škola i 30 mentora

U Osnovnoj školi Jagode Truhelke održano je 55. županijsko natjecanje mladih tehničara i prva smotra mladih poduzetnika Osječko-baranjske županije.

Sudjelovalo je 172 učenika osnovnih škola i 30 mentora, koji su se natjecali u dvanaest različitih kategorija - maketarstvo i modelarstvo, graditeljstvo, obrada materijala, strojarske konstrukcije, elektrotehnika, elektronika, robotika, fotografija, radioorijentacija, raketno modelarstvo, zrakoplovno modelarstvo i robotsko spašavanje žrtve.

Također, gosti iz Doma tehnike održali su izložbu radova svojih sekcija. “Drago nam je što smo domaćini jednog tako velikog natjecanja, koje je proteklo prema planu, a najbolji će učenici, svojim zaslugama, predstavljati svoju školu, mjesto iz kojega dolaze i županiju na državnome natjecanju mladih tehničara”, kaže Franjo Vukelić, ravnatelj Osnovne škole Jagode Truhelke. Sudionici natjecanja i smotre učenici su osnovnih škola od petog do osmog razreda, članovi klubova mladih tehničara u osnovnim školama, udrugama tehničke kulture ili srodnim ustanovama. Pobjednici županijskog natjecanja bit će poznati u sljedećih nekoliko dana, na državno natjecanje bit će pozvani učenici koji su u pojedinom području osvojili prvo mjesto na županijskom natjecanju, a o ostalim natjecateljima koji će biti pozvani na državno natjecanje (ukupno 255 natjecatelja) odlučit će državno povjerenstvo. Na državnu smotru bit će pozvani i mladi poduzetnici koji su osvojili prvo mjesto na županijskoj smotri.

Sanja CVETKO