NAŠI UČENICI SU AKTIVNI ČLANOVI KUD-a „ŠOKADIJA“ BUDROVCI
Autor: Igor Barišić, 16. 4. 2012.

U prostorijama naše škole i školskoj sportskoj dvorani od 12. do 15. travnja održana je 17. folklorna manifestacija „U Budrovci, na nedilju bilu“ čiji je organizator Kulturno-umjetničko društvo „Šokadija“ Budrovci a čiji su članovi i brojni učenici naše škole.

Organizirana je etno radionica pod nazivom „Štrikam, enklam, necam i bake se sjećam…“ a u folklornom programu nastupila je najmlađa folklorna skupina učenika naše škole koju je uvježbala gospođa Gordana Zetović. Izvela je pastirske dječje igre i pjesme. Srednja folklorna skupina pod vodstvom gospođe Anice Lekić izvela je splet dječjih izvornih pjesama i plesova a skupina odraslih folkloraša, uz pratnju tamburaškog sastava KUD-a, predstavila se prigodnim slavonskim folklornim spletom, također pod vodstvom gospođe Anice Lekić.

Od jesenas, u okviru Tamburaške škole, djeluje i nova početna skupina, pa su se i mladi tamburaši predstavili potpurijem tamburaške glazbe pod vodstvom njihovoga učitelja Damira Čondića.

Osim domaćega KUD-a u programu su nastupala kulturno-umjetnička društva iz Tinja kod Biograda na Moru, iz Ludbrega, Marijanaca kod Valpova, Privlake kod Vinkovaca, te iz Đakova.

U programu pučkog crkvenog pjevanja, uz Žensku pjevačku skupinu KUD-a „Šokadija“ Budrovci, nastupale su još i pjevačke skupine iz Bačkog Monoštora i Cerne, te Klapa „Slavonica“ iz Đakova i Mješoviti pjevački zbor župe Rođenja Ivana Krstitelja iz Vrpolja.

Tekst i fotografije: Željko Vurm