Svečana priredba povodom Dana škole
Autor: Igor Barišić, 26. 5. 2011.

U četvrtak u 18 sati održana je svečana priredba kojom su učenici i djelatnici OŠ Budrovci započeli obilježavanje Dana škole.

Tom prigodom nastupili su brojni učenici naše škole koji su tako pokazali tek djelić onoga što su naučili. Priredbu je svojim nastupom otvorio zbor OŠ Budrovci pod ravnanjem prof. Marte Damjanović. Zatim su slijedili zanimljivi igrokazi i vesele pjesmice u izvedbi polaznika male škole i učenika od 1. do 4. razreda, kao i solo nastup učenice 6. razreda Josipe Zetović. Po prvi put nastupili su i učenici iz PŠ Đurđanci, i to 1. i 3. razred.

Priredba je nastavljena nastupom učenica okupljenih u ritmičko-plesnu skupinu pod vodstvom Miroslave Šarčević, nakon čega je slijedio kratki film o uspjehu naših učenika na Državnom natjecanju mladih tehničara u Puli. Nakon toga ravnatelj škole g. Darko Špehar dodijelio je priznanja svim učenicima koji su ostvarili plasman na županijska i državna natjecanja, višegodišnjim članovima uredništva školskog lista, te učenicima koji su svih osam razreda osnovnog školovanja završili s odličnim uspjehom.

Treba napomenuti kako su članovi likovne skupine naše škole pod vodstvom prof. Katarine Kuric ručno izradili veselu i prigodnu scenografiju. Priredbi su nazočili učenici i djelatnici naše škole, kao i brojni roditelji te drugi mještani Budrovaca i Đurđanaca. Iako je bilo malo vruće i tijesno, vjerujemo kako su svi otišli kućama zadovoljni. Proslava Dana škole nastavlja se u petak 27. svibnja održavanjem sportskih natjecanja.

Fotografije s priredbe možete pogledati u prigodnoj foto-galeriji. Film o putu do uspjeha naših mladih tehničara možete pogledati ovdje, a televizijski prilog TV Istra o Državnom natjecanju ovdje.

Ovim putem svim učenicima i djelatnicima OŠ Budrovci čestitamo Dan škole!