9. manifestacija tehničkog stvaralaštva"Danas mali, sutra veliki majstor"
Autor: Ivan Jukić, 13. 5. 2019.

U petak, 10. svibnja 2019. godine u organizaciji Društva pedagoga tehničke kulture ''Slavonija'' održana je 9. manifestaciji tehničkog stvaralaštva "Danas mali, sutra veliki majstor". Sudjelovali su učenici osnovnih škola sa područja Osječko-baranjske županije, Brodsko-posavske županije i Vukovarsko-srijemske županije te djeca sa posebnim potrebama iz OŠ „Vladimir Nazor“ Đakova i „Ivan Štark“ Osijek. Domaćin manifestacije je OŠ J.A.Čolnića, Đakovo.

Ukupno je 83 učenika petih, šestih, sedmih i osmih razreda raspoređeno u 40 ekipa koji su u nastavno-sportskoj dvorani OŠ J.A.Čolnića pokazali svoje kreativne dosege u tehničkoj kulturi kroz timsku izradu projektnog zadatka. Na kraju manifestacije je tročlana prosudbena komisija u sastavu: Ante Lagator, Damir Iletić i Zlatko Jakopanec proglasila najbolje ekipe koje su primile vrijedne nagrade od strane organizatora Društva pedagoga tehničke kulture i domaćina OŠ Josipa Antuna Čolnića ( 1. mjesto-dekupir pila, 2.mjesto-bušilica,3.mjesto-ubodna pila).  Nagrade je uručio predsjednik Društva pedagoga tehničke kulture „Slavonija“ prof. Ivan Jukić koji se na kraju  zahvalio  domaćinu OŠ J.A.Ćolnića na odlično organiziranoj manifestaciji. Generalni pokrovitelji natjecanja su bili grad Đakovo i Osječko-baranjska županija. Manifestaciju su potpomogli nakladnička kuća ŠKOLSKA KNJIGA d.d. Zagreb, LIBRO d.o.o. Đakovo, Hrvatski savez pedagoga tehničke kulture i Županijska zajednica tehničke kulture. Prvo mjesto osvojila je OŠ  kralja Tomislava Našice , drugo mjesto OŠ „Vladimira Nazor“ Đakovo a treće mjesto osvojili su učenici OŠ Zmajevac.