Čarolija Like i Dalmacije
Autor: Ivana Vidović, Nikolina Pavić, 26. 6. 2018.

Učenici 7. i 8. razreda Osnovne škole Budrovci zajedno s razrednicama Ivanom Vidović i Nikolinom Pavić uputili su se 17. lipnja 2018. godine  u ranim jutarnjim satima (6.30) na višednevnu ekskurziju pod nazivom „Čarolija Like i Dalmacije“

Ugodnom vožnjom u pravcu Zagreba do Smiljana, rodnog mjesta Nikole Tesle, našeg najvećeg izumitelja. Učenici su razgledali Memorijalni centar Nikole Tesle uz tumačenje kustosa Muzeja. Nakon razgleda nastavak putovanja do Sv.Filipa i Jakova, smještaj u turističko naselje Margarita Maris te upoznavanje s plažama i kupnje. Nakon večere zajednički odlazak u disco na plaži gdje su učenici mogli osvojiti nagrade za najbolje plesače ili pjevače.

Drugi dan 18. lipnja nakon doručka te slobodnog prijepodneva za kupanje uputili smo se u Nacionalni park Krka gdje smo se upoznali s njegovim ljepotama, odnosno sedrenim slapovima koje je izgradila krška rijeka Krka. Nakon obilaska NP Krka i kraćeg slobodnog vremena, prošetali smo centrom Šibenika gdje smo uz stručno vodstvo upoznali najvažnije znamenitosti grada, kao što su katedrala Sv. Jakova, gradska vijećnica, riva, itd. U večernjim satima povratak u turističko naselje na večeru, nakon koje je uslijedila večer sportskih aktivnosti u kojima su naši učenici osvojili brojne diplome.

Treći dan 19. lipnja slobodno prijepodne za šetnju i odlazak do centra Sv. Filipa i Jakova, kao i kupanje na jednoj od brojnih plaža. Poslijepodne izlet u Zadar, gdje su se učenici uz stručno vodstvo upoznali s crkvom Sv. Donata, najpoznatijom zadarskom ulicom Kalelargom, rimskim forumom, Morskim orguljama, Pozdrav Suncu, itd. Nakon zanimljivog upoznavanja sa Zadrom i svim njegovim ljepotama, povratak na večeru i disco na plaži.

Četvrti dan 20. lipnja prijepodne i poslijepodne učenici su imali slobodno za sportske aktivnosti ili kupanje, a nakon večere šetnja po susjednom gradu Biogradu.

Zadnji dan 21. lipnja nakon ručka povratak kući s usputnim stajanjima. Povratak oko 19.30 sati.

U razgovoru s učenicima doznali smo da su se lijepo proveli te da će im ekskurzija ostati u lijepom sjećanju

Tekst i fotografije:

Ivana Vidović i Nikolina Pavić