3. mjesto na državnoj razini Croatian Makers Superfinala!!!
Autor: Vladimir Bićanić, 17. 6. 2018.

Dana 16.6.2018. u Tehnološkom parku u Zagrebu, održano je "Superfinale" tj. državno natjecanje Croatian Makers lige (robotika). Na natjecanje je pozvano 70 ekipa, 35 u mlađoj i 35 u starijoj dobnoj skupini a ekipe su svoj poziv na Superfinale izborile time što su bile prve u regionalnom natjecanju tijekom cijele školske godine.

Tijekom cijele sezone imali smo moralnu i financijsku pomoć ranvatelja škole Ivana Jukića a na ovom događaju bio je suputnik ali i vatreni navijač.

Tehnološki park (Paviljon 12 na zagrebačkom velesajmu) ugostio je državnu razinu natjecanja na visokoj razini. Tako je cijeli 1. kat paviljona pretvoren u prostor prilagođen učenicima i natjecanju. Bilo je tu i mjesta za igraonice, osvježenje, odmor... čak su postavljeni i stupci s natpisima "ulica" poput "Avenije IRIM" i sl. laugh Detaljnije o Superfinalu možete vidjeti OVDJE.

Natjecanju je prisustvovalo ukupno 160 učenika a našu školu prezentirali su učenici petog razreda - Katrina Kutjevac, Mislav Sabolski, Patrik Kretonić i Noa Gjalić. Zadatak je bio postavljen na dvije staze a trebalo je programirati robote (koji su predstavljali vozila) koji će pratiti crtu tj. zamišljenu cestu, izbjegavati prepreke na cesti i zatvorene tunele, pravilno signalizirati LED diodama, izmjenjivati poruke IR komunikacijom i točno i pravilno parkirati i zaustaviti robote. Ono što je bio ključan problem svim ekipama, bilo je vrijeme i na sve se strane moglo čuti "Samo da je bilo još malo vremena!".

Ipak, naši Budrovčani uspjeli su osvojiti visoko 3. mjesto na državnoj razini. Iako je konkurencija bila žestoka, timski rad se isplatio. Osmjesi i ponos nisu se dugo skidali s lica učenika (a ni mentor ni ravnatelj nisu bili pošteđeni). Osvojili smo vrijednu nagradu - robota mBot Ranger-a a detaljnije o robotu možete vidjeti OVDJE.

Sve ekipe koje su bile pozvane na Superfinale nagrađene su i posebnim dodatkom za mBot-e s kojim će moći u sljedećoj školskoj godini sudjelovati na posebnim natjecanjima. Najavljeno nam je i kako će u istoj kategoriji natjecanja biti moguće doći i do svjetske razine natjecanja - jedva čekamo!

Nakon natjecanja bilo bi u najmanju ruku nekorektno ne odvesti učenike na zasluženi desert a na putu prema obližnjoj zgradi Noa je izjavio: "Spavate li mirno Mia, Domagoj i Lea!?" - apelirajući na njihovo nedavno osvojeno 4. mjesto na WER natjecanju. wink Naša škola dobila je nove zvijezde!

Čestitamo petašima na velikom uspjehu a u nastavku pogledajte kako je to izgledalo.